Вже декілька місяців ми жили у Смілі. Мало виходили, бо постійні повітряні тривоги не давали можливості далеко відійти від дому. Під час тривог ми постійно ховались у бомбосховищах, підвалах. Стало легше, лише коли окупантти пішли з Київщини.
Тому будь-яка прогулянка була дуже важливою. В такий час вчителька української мови проводила екскурсії Смілою. Вона більше розповідала про людей, які тут жили та про їхні долі.
Кава в кафе була в той час рідкістю. Тому перед екскурсією я випила кави.
Біля школи в центрі міста стоїть гаубиця часів другої світової. Її встановили тут у 1969 на честь 25 річчя визволення Сміли від німецьких окупантів.
Там же поряд росте 100 річний дуб. Доречі в Смілі є декілька таких дерев. І в мене є карта вікових дерев україни
А це сторожка 19 ст. Стоять прямо у дворі школи. Не думаю, що багато людей замислюються, що це за хатинка. Кажуть, що у цій хатинці бував Костянтин Георгійович Паустовський. А ще в нього є два оповідання про Смілу: Весільний подарунок та Рожеві олеандри.
Памʼятник голодомору в Україні.
А в цьому красивому та ставинному будиночку жив Кондратюк Юрій Васильович, який насправді Шаргей Олександр Гнатович. У Смілі жила його мати, тому після перевороту він приїхав у Смілу. Його мобілізували до армії під час першої світової, і він знайшов собі доккументи іншої людини, щоб не йти на війну. І під цим іменем він прожив до кінця життя.
Це дуже відомий учений у галузі косммонавтики. Він розробив «траси Кондратюка», яку використовували для польотів на луну. Спілкувався з Костянтином Ціолковським.
Де загинув невідомо, бо "червоний террор" не зберігає імена всіх, кого він знищив.
Біля пожежників якось дуже заховали памʼятник рятівникам аваріїї на ЧАЕС.
Привіт! Не багато, але цікаві міста все ж таки є :)
ReplyDeleteЄ ще пару - церква 19 ст і звісно карʼєри, вокзал в Смілі має більше років, ніж в Києві, Юрʼєва гора, де колись був замок, безліч курганів по всьому мусту і ще багато всього
Delete