Dolne miasto Gdansk

Була я якось навесні на екскурсії Нижнім містом у Гданську. Це та частина міста, яка не була зруйнована під час радянського штурму в березні 1945 року. Тому вона й досі виглядає майже так само, як до війни, звісно, з деякими змінами.

Оскільки цей район має багату історію, тут часто знімають фільми та серіали. Тому інколи можна побачити декорації у вигляді свастики чи афіші воєнних часів і побувати в минулому - незалежно від нашого сприйняття.

 Гуляючи містом можна побачити завод, який працює ще з XIX століття. А трохи подалі звернув за будинок відреставровану лікарню монахинь, яка зараз є готелем. У готелі працює кавʼярня, у яку можна зайти, щоб випити кави, а поки готують каву озирнутись і побачити збережений автентичний вигляд з сушилкою білизни або надписами на стінах.

Пройшовши трохи далі, ми натрапили на старий трамвай. Також дуже цікаво, що тут у старих купальнях розташований артпростір. Купальні функціонували приблизно до років 1990-х, адже раніше в місті не було каналізації.

Особливо помітний контраст між будинками, які вже відреставрували, та тими, що належать багатьом власникам і досі чекають на оновлення. Часом вони знаходяться поряд, що підкреслює цей контраст.

Після війни мешканцями багатьох таких будинків ще довго залишалися німці. За словами екскурсовода, приблизно до 1980-х років існували побоювання, що колишні власники або їхні нащадки можуть заявити права на це майно. 

Також у районі збереглися фортифікації XVI століття, які не встигли розібрати перед війнами. Їх демонтовували, бо планували розширювати місто. Сьогодні на цьому місці облаштований парк.

Прогулянка по Нижньому місту - це прогулянка по історії Гданська. Саме тому воно так відрізняється від Старого міста. Тут набагато менше туристів, зате більше справжнього міського життя. Можна випити кави в колишній лікарні домініканських монахинь або у старому карабінерному заводі й побачити Гданськ, який не завжди потрапляє до туристичних путівників.

 
 
 

 

Comments

Post a Comment